Навчання
грамоти
Тема.
Звук
[а], позначення його буквою а. Складання речень.
Мета. Формувати про
букву як знак для позначення відповідного звука, ознайомити дітей з буквами А,
а і звуком [а]; вчити знаходити і чути звук [а] в мовленні, виділяти і
знаходити букву в звукових моделях слів, моделювати букву; продовжувати роботу
над формуванням умінь визначати наголос у слові, будувати його звукову модель;
розвивати фонематичний слух; збагачувати словниковий запас, удосконалювати мовлення
учнів; виховувати любов до природи, бажання допомагати тваринам.
Обладнання.
Звукові
схеми, фішки для звукового аналізу, предметні малюнки, таблиця.
Хід уроку
І.
Організація класу.
Пролунав і стих дзвінок.
Починається урок.
Всі за парти зручно всілись,
І на мене подивились.
-
Подаруйте, діти, мені свої гарні, милі,
щирі і світлі усмішки. Подаруйте усмішки один одному. Починаємо урок.
ІІ.
Актуалізація опорних знань учнів. Мотивація
навчальної діяльності.(Слайд 2 )
-
Діти подивіться хто до нас завітав у
гості. Назвіть їх. (Жирафа, папуга,
акула, черепаха, крокодил, слон, бегемот)
-
Назвіть останній звук у цих слова.
-
Назвіть одним словом наших гостей.
-
Де цих тварин можна побачити?
-
Вони проживають у далекій країні де завжди
тепло. Ця країна називається Африка. .(Слайд 3 )
У них трапилось горе. Всі тварини пішли до школи, щоб вивчити літери і
навчитися читати. І ось біда вони захворіли.
-
Хто їм може допомогти?
-
Отож разом з Лікарем Айболитом ми
відправляємось у Африку.
-
Допоможемо Лікарю Айболиту вилікувати
тварин? .(Слайд 4 )
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
-
Сьогодні ми починаємо вивчати звуки і букви української
мови. На нас чекає захоплююча мандрівка українською абеткою. Звуки нашої мови
дзвінкі, мелодійні. Будемо вчитися їх вимовляти, слухати, читати. Кожен звук
позначається буквою. А проживають ці букви у веселому місті, назва якого
Алфавіт.
-
І разом з нашими африканськими гостями вивчимо
першу літеру. Дізнаємось де проживає літера. Виконаємо багато цікавих мовних
завдань.
-
Готові до подорожі? Тоді вирушаємо.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.
Характеристика
звука [а], звуковий аналіз слова
-
Щоб потрапити до Африки потрібно квитки.
Ми їх отримаємо коли зробимо звуковий аналіз слова Африка. .(Слайд 5 )
-
Який перший звук у слові?
-
Він голосний чи приголосний? Доведіть. (його можна проспівати, протягнути,
вимовляється легко ,без перешкод)
Артикуляція звука [а] (вимовляємо з
широко відкритим ротиком) (Слайд 6
)
-
Якою фішкою позначається звук [а].
2.
Гра
«Добери слово»
-
Квитки ми отримали. Яким видом
транспорту поїдемо?
-
Назвіть види транспорту який починається
звуком [а]. (автобус, автомобіль)
Вмостилися зручненько. Поїхали.
-
Але, що це наш автобус зупинився. Дорога
закінчилася. Починається море.
-
Як ми можемо перепливти море? Хто нам у
цьому допоможе?
-
Так риби. Назвіть рибу яка починається
звуком [а].
-
Акула допоможе Лікарю і нам перепливти
море, якщо ми виконаємо її завдання.
3.
Гра
«Де заховався звук»
Учитель читає слова, діти називають
де стоїть звук[а]
(пальма, папуга, слон,
страус,верблюд, жирафа, антена)
-
Ось ми і в Африці. Діти відкривають
Букварик.
-
Давайте подивимось, як Лікар лікує
тварин. Яких тварин ви бачите?
-
Що говорить жирафа Лікарю у якої болить
горло? Вимовимо разам з жирафою звук [а].
-
Десь тут під пальмами заховалась літера
а. Давайте прогуляємось берегом моря і пошукаємо літеру а.
V. Фізкультхвилинка. .(Слайд 7 )
Щоб
ніколи не хворіти
Треба вправи нам робити
Із – за парти швидко встали
Спинки гарно розрівняли
На носочки піднялися
І до сонця потяглися.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали руки в боки.
Всі красиво робим кроки.
Назад – вперед прогнулись добре.
Не будем мати ми хвороби.
VІ. Ознайомлення
з буквою А а.
1.Всі
мовні звуки можна записати. Для цього є спеціальні знаки, які називаються
буквами.
-
А ось і наші букви. Чому букв дві і чому
вони різні? .(Слайд 8 )
-
З яких елементів складається літера А а?
2.
Гра «На, що схожа буква А»
А яка ж та буква А?
Що нагадує
вона?
Досить
схожих є прикмет:
Мов
шпаківня, мов намет,
Мов курінь,
що на баштані,
Буква А
здалася Тані. .(Слайд 9 )
-
А на що вам схожа буква а?
Показ букви А а у підручнику.
-
Ну що ж
ми напевно проголодались. Час і поїсти щось смачненьке.
3.Гра «Відгадай «.(Слайд 10 )
Він на сонце дуже схожий
Помаранчевий, пригожий
Містить справжній вітамін
Всім корисний (апельсин)
Шкіра в нього не тоненька
Зате юшка золотенька
Люблять всі у домі в нас
Соковитий (ананас)
Жовтий бік, червона спинка
Як побачиш тече слинка
Ви задумайтесь всерйоз
Що за фрукт це (абрикос)
-
Покажіть ці екзотичні фрукти у
підручнику.
-
Буква наша стомилася. Час їй відпочити.
Покладемо її у будиночок.
Діти шукають місце
букви а у алфавіті.
VІІ. Закріплення вивченого
матеріалу.
1.
Роботи
з підручником
-
Роздивіться малюнок.
-
Кого ви бачите на малюнку?
-
Що роблять діти?
-
Дайте імена дітям, що починається літерою
А
-
Що робить мама? Чому?
-
Як співає мама?
-
А дівчинка?
Читання літери а (Слайд
11)
2.
Творча
робота. Робота в парах.
-
Скласти речення за поданими схемами.
VІІІ. Підсумок уроку.
-
Ось і закінчилася наша подорож. Тварини
вдячні вам за допомогу.
Вони раді, шо разом з вами вивчили
першу літеру.
-
Вам сподобалась подорож?
-
Яке завдання найбільше сподобалось?
-
Яку букву вивчили?
-
На прощання наші гості дарують вам
прощальну пісню
В алфавіті А – найперша!
В алфавіті А – найлегша!
Ширше ротик розкривай,
Букву А ти проспівай:
-
А – а – а – а –а! .(Слайд 12 )
Навчання грамоти from kateruna70
Тема.
Що таке файл.
Мета.
Сформувати
уявлення про файли, алгоритми їх створення; вчити розрізняти значки файлів,
комп’ютерних програм.
Розвивати увагу, пам'ять, формувати вміння робити
висновки, пізнавальні інтереси, навички роботи з комп’ютером.
Виховувати інтерес до інформатики,
дисциплінованість, формувати вміння слухати співрозмовника, поважати думку
інших.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Встаньте діти ,
всі рівненько
Посміхніться всі
гарненько.
Посміхніться ви
до мене.
Посміхніться і до
себе.
Привітайтесь
«Добрий день»
-
Ось із таким хорошим настроєм, доброзичливим
ставлення один до одного ми і розпочнемо наш урок. Подаруйте свій хороший
настрій гостям, які завітали до нас на урок. Привітайтеся з ними.
Ми вам раді, добрі
люди.
І вітаєм щиро вас,
Вас запрошуєм на свято
На урок у 3 клас.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1. Розминка.
-
Пропоную вам пограти в гру «Співвіднеси
слово з предметом» Я називаю вам ключове слово, потім слова, якщо слово
відповідає ключовому ви плескаєте у долоні, якщо ні мовчите. Яке ключове слово
ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку.
Загадка
Може
він порахувати,
Може
він пісні співати.
Помилки
перевіряти.
Може
він листа прийняти,
з другом швидко нас зв’язати,
Він
багато чого може
І
завжди нам допоможе!
(Комп’ютер)
-
Так ключове слово КОМПʼЮТЕР
Слова:
монітор, мотор, клавіатура, мишка, кішка, принтер, пантера, сканер, скафандр,
системний блок, бетонний блок, колонка, соломка.
-
Показати на слайді пристрої введення
даних та пристрої виведення. (Слайд
2)
ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми уроку.
1. Робота
над загадками.
Книжечки
маленькі,
Аркуші
біленькі.
В
них вчимося в них писати,
Додавати
й віднімати.
(Зошит)
Дуже
я потрібна всім -
І
дорослим і малим.
Всіх
я розуму учу.
А
сама завжди мовчу.
(Книжка)
На
ній записані програми
І
для тата, і для мами.
В
упаковці, мов ракета,
Швидко
крутиться …
(Дискета)
Міцний круглий та яскравий
Містить
він кіно цікаве.
(Диск)
Невеличка
стильна штучка
Дуже
легко збереже
Пісню,
фільм, найкращий мультик.
Всім
нам радість принесе.
(Флешка) (Слайд 3)
-
Що спільного між словами – відгадками?
-
Як на них зберігається інформація?
-
А як зберегти інформацію, зображення на
комп’ютері, диску, флешці?
-
Сьогодні на уроці ми дізнаємось як
зберігається інформація на комп’ютері та цих носіях, навчимося зберігати
інформацію
ІV. Сприймання і
усвідомлення нового матеріалу.
1.Розповідь учителя.
-
Ти добре знаєш, що папір використовують як носій повідомлень. Для кращого
зберігання паперових документів часто використовують файли – тонкі пластикові
пакети-обкладинки.
У комп’ютері всі програми, тексти, зображення
та інші документи теж зберігаються у файлах, тільки комп’ютерних. Файли
утворюються після збереження даних. (Слайд 4)
Кожен файл, як книжка має своє ім’я. Ім’я
файлам дають користувачі комп’ютерів. Згадайте, як ви створювали малюнки у
графічному редакторі і зберігав їх у файлах. Причому імена файлам ви давали
таким чином, щоб потім їх легко було знайти в комп’ютері.
(Слайд 5)
-
Як ти вважаєш, чому файлу дано таке
ім’я? Чи можна було дати йому інше імʼя?
-
Для надання файлам імен існує правило:
ім’я файлу може містити літери, цифри та спеціальні символи, крім таких
(Слайд
6)
2. Робота
в групах . Серед записів вибрати ті , які можуть бути іменами фалами.
V. Фізкультхвилинка.
«Райдуга» (Слайд 7)
VІ. Робота з компютером.
1. Повторення
правил. Гра «Незакінченні речення»
-
Не вмикай комп’ютер…. (без дозволу
вчителя)
-
Не торкайся… ( дротів і розеток)
-
Не клади речі… (на клавіатуру)
-
Не торкайся екрана… ( монітра)
-
Сидіти на відстані … (не менше 50см від
екрана монітора)
-
Не торкайся задніх стінок… (системного
блока та монітора)
2. Розгадування
ребуса. Друзі ( Слайд 8)
3. Завдання: створи файли. (1 група працює з
текстовим редактором записує список своїх друзів, 2 група з графічним
редактором малює малюнок для друзів) за алгоритмом.
4. –
Знайдіть свої файли на робочому столі за допомогою імені. Яким значком
позначено файл 1 групи, 2 групи. Чому вони різні?
Графічні
значки файлів справді бувають різними. Їх вигляд вказує на дані, які в них
зберігаються.
Розгляд
графічних значків файлів. (Слайд 9)
VІІ.
Релаксація. Вправа для очей.
VІІІ.
Логічна вправа.
Гра
«Знайди свій файл» 1 група отримує графічні значки файлів. 2 група дані.
ІX. Рефлексія.
-
Що нового дізналися на уроці?
-
Чи
цікавий був урок?
-
Що найбільше сподобалось?
X. Підсумок
уроку.
Ось і пролунав дзвінок
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі.
Дуже дякую вам друзі. (Слайд 10)
Урок інформатики from kateruna70
Звук
[т], [т´]. Буква Т. Читання слів і речень. Розвиток артикуляційно-вимовних
умінь учнів.
Мета.
Ознайомити
учнів з буквою Т, їх алфавітною назвою та звуковим значенням; виробляти навички
читання складів, слів з буквою т; розвивати логічне мислення та увагу учнів;виховувати
доброзичливість та бажання допомагати іншим.
Хід уроку
І.
Огранізація класу
Приготуйтесь
всі швиденько
Станьте
біля парт рівненько
Ми урок
розпочинаєм
Багато
нового дізнаєм.
ІІ.
Актуалізація опорних знань учнів.
-
До нас сьогодні завітав гість.
Відгадайте загадку.
Він такий смугастий,
Він такий ікластий,
Найстрашніший
у тайзі,
Перед ним тремтять усі, Я
к роззявить пащу: игрр!
Називають звіра … . (Тигр)
( На дошці вчитель ставить малюнок)
-
А, що це він тримає в лапці?
-
Це лист. Давайте прочитаємо.
-
Але лист доволі цікавий. У ньому
недописані речення. Давайте допоможемо тигреняті дописати речення.
Вправа «Незакінчене
речення»
· Звуки
бувають голосні і ... .
· Голосні
звуки в схемі позначаються …. .
· Приголосні
поділяються на … .
· Тверді
позначаються … .
· М’які
позначаються … .
-
Молодці тигреня дуже вдячний вам за
допомогу, і дарує вам гостинці ось ці цукерки
-
Щоб дізнатися як називаються цукерки
потрібно в словах вставити пропущені букви.
Гра " Встав пропущені букви"
ІІІ.
Повідомлення теми уроку
-
Тигреня задоволене вашими знаннями. Воно
хоче прочитати про себе вірш.
Тато тигр,
тигриця – мама
Тихо ходять чагарями.
Тигреня ричати вчиться-
Тигра всякий звір боїться
Тихо ходять чагарями.
Тигреня ричати вчиться-
Тигра всякий звір боїться
-
Який звук найчастіше
повторюється? Які слова запам’ятали із даним звуком?
-
Сьогодні ми вивчимо
букву, що позначає звук [т]
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Гра « Спіймай звук» (учні
оплесками ловлять слова у яких є звук [т])
Там де трактор
торохтить
Тракторист давно не спить.
Від світанку до світанку
Оре він свою ділянку.
Вправа «Мікрофон»
-
Назвіть слова які починаються звуком [т]
-
Молодці. Тигреня пропонує вам відгадати
загадки
Йде слідом за тобою;
Утікай не утечеш;
Доганяй не доженеш
Що це? (Тінь)
Хмара сива увесь світ закрила (Туман)
Робота в групах (Діти
діляться на групи за голосними та приголосними звуками) Перша група робить
звуковий аналіз слова тінь друга слова туман.
-
Який перший звук у слові тінь, перший
звук у слові туман.
Висновок:
звук [т] – твердий , [т´] - м’який.
Артикуляція звуків.
Фізкультхвилинка
-
Тигренятко пропонує трішки відпочити і зробити з ним зарядку.
Тигреня робило вправи
Руки вгору піднімало
Раз. Два, три, чотири, п’ять
Будем разом піднімать
Нахилялось вліво, вправо
Потім пострибало справно
Відпочили з тигром й ми
До роботи знову всі.
Ознайомлення
з буквою Т
Буква ця дощу боїться,
Хоч вона без цукру й солі,
Тож не може обійтися
Цілий рік без парасолі.
Тук-тук-тук,
Ток-ток-ток,
Вибиває молоток.
Ним всі цвяхи заб’єте,
Схожий він на букву Т.
Хоч вона без цукру й солі,
Тож не може обійтися
Цілий рік без парасолі.
Тук-тук-тук,
Ток-ток-ток,
Вибиває молоток.
Ним всі цвяхи заб’єте,
Схожий він на букву Т.
Робота в
парах. Практична робота.
-
У вас на
партах лежить листочок із текстом , спробуємо його прочитати, але тут будуть
букви ще не знайомі. Допоможіть тигрикові
.знайти усі букви Т. Обведіть їх
олівцем і підрахуйте скільки їх.
Тигр гарчить, гарчить тигриця-
Пролетіла низько птиця: Фур-р-р
І смугасті тигренята
Шкірять гострі зубенята : Гир-р-р.
Пролетіла низько птиця: Фур-р-р
І смугасті тигренята
Шкірять гострі зубенята : Гир-р-р.
– А чи є у клас діти у яких імя починається з букви Т,
підніміться, будь ласка і назвіть себе
Тигреня дякує за допомогу і просить навчити його
складати склади з
буквою Т. (Читання променевої таблиці)
Знаходження
місце букви у розрізній азбуці.
V.
Робота за Букварем
1. Читання складів з буквою т.
2. Читання слів за подібністю
3. Читання стовпчиків слів.
4. Читання речення.
- Скільки слів у реченні?
- Як звати дівчинку?
- На кому катав тат дівчинку?
- Хто такий поні?
Словникова
робота
По́ні — група порід коней, висота яких у холці не перевищує
150 см.
- Де його можна побачити?
- Тигренятко дякує вам, діти, за хороший
урок за допомогу і хоче пограти в гру «Впізнай
звук: твердий чи м’який»
(Учитель читає слова, якщо в слові
твердий чи м’який звук діти піднімають відповідну фішку) УВАГА серед слів є пастки.
Торт, дерево, тісто, троянда, кіт,
рідня, ластівка, лист, стіл, дятел, парк, літо.
VІ. Підсумок уроку.
-З якою буквою познайомилися на уроці?
-Про що нове ти дізнався?
-Що для тебе було цікавим?
-Що тебе здивувало?
-На що ти звернув увагу?


Комментариев нет:
Отправить комментарий